• header01.jpg
 • header02.jpg
 • header03.jpg
 • header04.jpg
 • header05.jpg
 • header06.jpg
 • header07.jpg
 • header08.jpg
 • header09.jpg
 • header10.jpg
 • header11.jpg
 • header12.jpg
 • header13.jpg
f MOSiR
f Ciderplas

Licznik odwiedzin

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Relacje z imprez

Mistrzostwa Radzionkowa w Tenisie Stołowym- 20-21 listopada

pingpongdzieciZawody trwające dwa dni zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej SP 2 Radzionków przy współpracy Mosiru. W pierwszym dniu grały dzieci i młodzież ze szkół radzionkowskich oraz z Piekar, natomiast w sobotę przy stołach stanęli dorośli. Wśród szkół bezkonkurencyjne okazały się SP 2 oraz Gimnazjum im. o. L. Wrodarczyka, obydwie szkoły zdeominowały podium zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. W sobotnim turnieju najlepszy okazał się Mariusz Baron z Radzionkowa. Na uwagę zasługuje również fakt, że najstarszym zawodnikiem był 80 letni Stanisław Szczupak, który mimo tak dojrzałego wieku sprawił sporo kłopotów dużo młodszym od siebie zawodnikom. Podziekowania dla Urzędu Miasta Radzionków za ufundowanie pucharów oraz medali dla uczestników.

Klasyfikacja indywidualna
Szkoła Podstawowa:
1. Marta Wawer (SP 2)            1. Kacper Zalewski (SP 1)
2. Paulina Mann (SP 2)            2. Paweł Kwaśniewski (SP 2)
3. Kinga Budzińska (SP 2)        3. Szymon Niewiadomski (SP 2)

Gimnazjum:
1. Karolina Kukla                     1. Jakub Stefan
2. Eliza Cziba                           2. Łukasz Wycis
3. Martyna Plewnia                  3. Adrian Mateja
 wszyscy uczniowie z Gimnazjum im. o. L. Wrodarczyka w Radzionkowie

Klasyfikacja drużynowa
Szkoła Podstawowa:                                         Gimnazjum:
1. SP 2 Radzionków                                           1. Gimnazjum Radzionków
2. SP 1 Radzionków                                           2. ZSPG Radzionków
3. ZSPG Radzionków                                          3. Zespół Szkół Katolikich w Piekarach Śląskich
4. Zespół Szkół Katolikich w Piekarach Śląskich

Turniej open:

1. Mariusz Baron
2. Michał Seget
3. Krzysztof Brzezina

fotorelacjaFotorelacja z pierwszego dnia
fotorelacjaFotorelacja z drugiego dnia

VI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ z okazji Święta Niepodległości

Radzionkowska hala MOSiRu 6 i 7 listopada stała się areną zmagań 14 amatorskich drużyn piłkarskich z całego województwa, które rywalizowały ze sobą w Turnieju Halowej Piłki Nożnej z Okazji Święta Niepodległości .... czytaj więcej
fotorelacja z pierwszego dnia
 
fotorelacja z drugiego dnia
filmikfilmik z turnieju

Wyniki  finały

MECZ O III MIEJSCE
7 14:20  ZZA MIEDZY - KTG ŚLĄSK
1:0
FINAŁ
8 14:40  UNITED MAGBOSS - AUTOR TEAM
0:0 (k 4:4;1:0)

Mistrzostwa Śląska Strażaków w badmintonie

Prawie 40 strażaków (w tym 5 pań) wzięło udział  w zawodach. Stawili się reprezentanci takich miast jak: Częstochowa, Katowice, Myszków, Wodzisław Śląski, Zawiercie, Tarnowskie Góry, Chorzów, Ruda Śląska, Zabrze, Jastrzębie Zdrój i Lubliniec. Zawodnicy rywalizowali w grach singlowych i deblowo - mikstowych.Najlepsi w kategorii mężczyzn:
1. Maciej Matuszewski - Zabrze
2. Piotr Szulc - Myszków
3. Paweł Skuła - Myszków

Kobiet:
1. Elżbieta Kołtuńska - Lubliniec
2. Jolanta Towarek - Komenda Wojewódzka PSP
3. Joanna Kociubińska - Katowice

Deble - miksty:
1. Robert Kucz (Ruda Śl.) / Maciej Matuszewski (Zabrze)
2. Sergiusz Wiśniewski (Myszków) / Karol Jakubczyk (Myszków)
3. Paweł Skuła (Myszków) / Krzysztof Migalski (Myszków)

V Mistrzostwa Radzionkowa w Badmintonie

Za nami V Mistrzostwa Radzionkowa w Badmintonie. W zawodach wzięło udział 20 zawodników w większości bardzo dobrze znających się. Po pięciogodzinnej rywalizacji dziesiątka najlepszych zawodników to:
1. Korneliusz Koptoń
2. Andrzej Dorsz
3. Łukasz Urbanik

Sztafetowy Maraton Miast i Gmin- 17 października

biegi2015Już od kilku lat bieganie stało się bardzo popularne, również na Księżej Górze można spotkać sporo biegaczy, dlatego postanowiliśmy zorganizować zawody biegowe. Formuła zawodów w zamierzeniu miała być ciekawa i promująca bieganie w grupach, stąd pomysł na Maraton Sztafetowy. 17 października 43 pięcioosobowe drużyny (215 zawodników) wzięły udział w I Sztafetowym Maratonie Miast i Gmin w Radzionkowie na Księżej Górze...czytaj więcej

Wyniki- kliknij

 

Filmik z zawodów
filmikRelacja TV Sfera

foto relacja

Latawce nad Księżą Górą - 3 października

latawce2015

Piękna słoneczna i wietrzna pogoda sprawila, że w sobotnie przedpołudnie na Księżą Górę przybyło około 30 osób, aby wziać udział we wspólnej zabawie z latawcem. Głownym organizatorem był Pan Piotr Tobór.

Fotorelacja

SKN siatka-kosz-noga

Przez dwa dni w radzionkowskiej hali Mosiru dziewięć drużyn rywalizowało w trzech dyscyplinach sportowych: piłce siatkowej, koszykowej i nożnej. Trzeba było wykazać się wyjątkową wszechstronnością, sprawnością oraz kondycją. W sumie każdy zespół musiał zagrać 12 meczów. Zawodnicy będąc słabsi technicznie w jakiejś dyscyplinie, nadrabiali to jednak walecznością. Po pierwszym dniu najlepszymi... czytaj dalej

 

 Zdobyte miejsca:

Drużyna Kosz Noga Siatka Kolejność
ostateczna
 KADRA BOBREK CENTRUM  7 2 1 1
 ZWS BYTOM 5 4 2 2
 UNIA KALETY 2 3 7 3
 PASIBRZUCHY 3 1 9 4
 LATAJĄCE GOWŹDZIE 1 7 6 5
 WCZORAJSI 6 5 4 6
 BOLKI  9  6  5 7-9
 LABA  4 8 8 7-9
 SYSTEM BUŁGARSKI  8  9  3  7-9

Fotorelacja dzień I
fotorelacja
Fotorelacja dzień II

Inauguracyjny mecz Sokoła

25 września odbyło się inauguracyjne spotkanie o mistrzostwo II ligi kobiet. Do Radzionkowa przyjechała drużyna z Częstochowy. Odbyła się uroczysta prezentacja zawodniczek obu drużyn. Wręczone zostały podziękowania, a wspaniały pokaz modeli latających pełen emocji przygotowali Pan Andrzej Korzenecki i Joachim Sonenbergen.
Pierwszy drugoligowy pojedynek był bardzo wyrównany i zacięty, a w tie-breku lepsze jednak okazały się Częstochowianki

Podsumowanie lata 2015

wakacje w roku 2015 już niestety się zakończyły. Afrykańskie upały zachęcały do schłodzenia się w wodzie, w związku z czym kąpielisko na Księżej Górze pękało w szwach, a atrakcji było co niemiara. Wypoczywający na basenie poza kąpielami słonecznymi i wodnymi mogli wziąć udział w: warsztatach ceramicznych, zajęciach zumby, aerobiku, warsztatach dancehall, konkursie rzeźby z piasku, kolejnych Mistrzostwach Radzionkowa w pływaniu i siatkówce plażowej, zagrać w gry planszowe i korzystać z zabaw w kuli wodnej. Ponadto można było podziwiać pokazy tańca orientalnego, straży pożarnej, posłuszeństwa i tresury psów, modeli latających, judo i ju-jitsu, a na hali sportowej odbył się turniej badmintona. 
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zawitali tak licznie w tym roku na naszym kąpielisku (ponad 45 tys. osób)

fotorelacja

Pokazy posłuszeństwa i tresury psów - 30 sierpnia

psy

Dzięki uprzejmości instruktorów oraz właścicieli sympatycznych psów ze szkoły PSIKUrS z Tarnowskich Gór odbył się w niedzielę na kąpielisku niezwykle ciekawy i dynamiczny pokaz tresury psów. Instruktorzy uczyli również jak powinny zachowywać się dzieci w przypadku ataku psa. Zainteresowanych szkoleniem psów odsyłamy na stronę www.psikurs.pl.

fotorelacja

XIV Mistrzostwa Radzionkowa w Siatkówce plażowej - 30 sierpnia

Upalne XIV Mistrzostwa Radzionkowa w Siatkówce Plażowej były pełne emocji i niespodzianek. Wśród czterech par damskich najlepsze okazały się zawodniczki na co dzień grające w młodzieżowych zespołach Aluprofu Bielsko-Biała Sonia Turant i Marcela Konowoł pokonując w finale Sylwie Lniany i Aleksandrę Nowak. Trzecie miejsce zdobyły Sylwia Warczak i Aleksandra Musioł. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się Adam Potempa i Adrian Waligóra , którzy nie przegrali w żadnym spotkaniu. Niespodzianką było dotarcie do finału pary Łukasz Plewnia i Adrian Kupka, którzy przed turniejem nastawiali się na dwa maksymalnie trzy spotkania. Dotarcie do finału kosztowało zawodników z Tarnowskich Gór wiele sił i w finale nie byli w stanie się przeciwstawić parze zwycięzców. Trzecie miejsce zajęli Rafał Mikołajczyk i Paweł Ogiołda, który zadedykował wygraną swojej córce. Tegoroczne zawody bez wątpienia stały na bardzo wysokim poziomie, a niektóre akcje trwały po kilka minut. Gratulacje dla zawodniczek i zawodników, że mimo tak trudnych warunków pogodowych zaprezentowali się wyśmienicie.

naszemiasto sfera tv