• header01.jpg
 • header02.jpg
 • header03.jpg
 • header04.jpg
 • header05.jpg
 • header06.jpg
 • header07.jpg
 • header08.jpg
 • header09.jpg
 • header10.jpg
 • header11.jpg
 • header12.jpg
 • header13.jpg
f MOSiR
f Maraton Miast i Gmin

Licznik odwiedzin

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Relacje z imprez

Pokazy Modeli Latających

samoloW niedzielę 16 sierpnia na naszym kąpielisku odbyła się super interesująca wystawa oraz pokaz modeli latających Sportowego Klubu Modelarskiego z Bobrownik. Szkoda, że w tym dniu pogoda nie dopisała i trzeba było szybko "ewakuować się" przed deszczem. Ze względu na niezwykły charakter wystawy zapewne ją powtórzymy.

fotorelacja

Gry planszowe i warsztaty z tańca Dancehall

456123

Żar z nieba nie zniechęcił wypoczywających na naszym kąpielisku w niedzielne południe. Prawdopodobnie po raz pierwszy w polsce zostały przeprowadzone warsztaty z tańca dancehall w wodzie na naszym kąpielisku. Natomiast dla wszystkich, którzy chcieli spokojniej spędzić czas wolny można było zagrać w rozmaite i ciekawe gry planszowe. Dziękujemy serdeczne Szkole Tańca i Fitness "FUZJA" z Tarnowskich Gór za warsztaty taneczne, oraz Panu Tomaszowi Stchlerowskiemu i Centrum kultury Karolinka w Radzionkowie za warsztaty gier planszowych

.fotorelacja

VIII Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu

plywanie2015Rekordowa frekwencja pomimo 35 stopniowego upału, który towarzyszył uczestnikom VIII Mistrzostw Radzionkowa w Pływaniu. Do rywalizacji przystąpiło ok 70 uczestnikóww 15 kategoriach wiekowych. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

 

 fotorelacja

Żywiołowy Turniej Badmintona - 4 sierpnia

badm zywKolejny turniej badmintona w Radzionkowie miał być żywiołowy i taki też był. Zawodników jeszcze przed halą przywitała gwałtowna burza, a w środku było naprawdę gorąco. Jak się później okazało turniej stał się dwudniowym, a to za sprawą sześciogodzinnych zmagań zawodników na kortach, które zakończyły się o 1 w nocy. Za sprawą zawodnika z Francji turniejowi można też przypisać rangę międzynarodową. 30 zawodników i 5 zawodniczek rozgrywało spotkania na siedmiu kortach. W kategorii męskiej swoich sił spróbowały również dwie panie Dominika Góralczyk i Marta Wysypoł. Ta pierwsza wygrała w kategorii kobiet, natomiast Marta stanęła na trzecim miejscu. Obie zawodniczki przedzieliła na podium Ewa Lesiuk. Wśród panów po raz kolejny na najwyższym podium stanął Łukasz Urbanik pokonując w finale Dariusza Opatrzyka. Trzecie miejsce wywalczył Michał Wieczorek. W sumie w turnieju rozegrano 70 spotkań i każde z nich stało na wysokim poziomie sportowym. Cieszymy się, że mimo dużego upału tak wielu miłośników najszybszej gry rakietowej zgłosiło się do zawodów. Serdecznie zapraszamy na kolejne turnieje.

fotorelacja

Turniej Siatkówki Plażowej Mikstów - 25 lipca

Turniej został rozegrany w ramach Turnieju Trzech Miast. Wcześniej podobny turniej odbył się w Piekarach Śląskich, a ostatni zostanie rozegrany w Bobrownikach. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże. Do turnieju dopuszczono 24 drużyny (chętnych było więcej). Zawody rozegrano systemem "brazylijskim" - do dwóch przegranych pojedynków. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a pojedynki bardzo wyrównane i zacięte. W opinii  wielu w zawodach wzięła udział czołówka amatorskich drużyn ze Śląska. Pojawili się również zawodnicy spoza naszego województwa min. z Łodzi czy Płocka. Po prawie sześciu godzinnych potyczkach w upale 30 stopniowych (z krótką przerwą na deszcz, ewentualnie kąpieli w basenie) wyłoniono zwycięskie pary.
wyniki:

1. Monika Druzdowicz (Płock) - Kamil Łyczko (Rybnik)
2. Marzena Patryarcha - Bartosz Masłoń (Sosnowiec)
3. Agnieszka Ostrzołek (Skrzyszów) - Maciej Michel (Świerklany)

Odbył się również konkurs "Wbijania gwoździa", ale tym razem nie siatkarski lecz zwykłym młotniem. Najlepsza wśród pań była Agata Zjeżdżałka, a wśród panów Maciej Michel.

 afilmik  sfera tv naszemiasto

Niebawem pojawi się filmik z turnieju

saathidance1Dodatkowo w sobotę żywiołowe tańce zaprezentowała grupa Saathi Dance & Events z Tarnowskich Gór.

fotorelacja

afilmik naszemiasto

Dni Morza - konkurs rzeźby z piasku - 17 lipca

rzezba2015

Tradycyjnie z okazji radzionkowskich Dni Morza odbył się konkurs rzeźby z piasku dla dzieci. Boiska do siatkówki plażowej zamieniły się na chwilę w miejsce dla młodych artystów. Oglądać można było zamki, żółwie, samochody i wiele innych ciekawych prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a autorzy wyróżnionych prac dostali pamiątkowy dyplom ze zdjęciem pracy i swoim. Po zakończeniu konkursu na ochłodę odbyły się zajęcia aqua zumby w średnim basenie, z których skorzystało wiele dzieci oraz kilku dorosłych.

 fotorelacja  relacjatv naszemiasto  3 Gwarek

Pokazy Straży Pożarnej- 7 lipca

straz2015rPodobnie jak w ubiegłym roku, korzystając z uprzejmości radzionkowskiej Straży Pożarnej zostały przygotowane atrakcje dla przebywających na kąpielisku. Były bitwy wodne, przechodzenie po linach nad basenem, ale najwięcej zainetersowania wzbudziła kurtyna wodna.

 fotorelacja afilmik 

Aquazumba - 5 lipca

10561549 631741570254823 7487764071138141553 n

 Podczas wakacji na basenie będą organizowane zajęcia aquaareobiku, prowadzone przez instruktorów z Radzionkowa, Bytomia i Piekar Śląskich. Ćwiczenia w wodzie są uznawane za njlepszą formę spalania zbędnych kilogramów. Zapraszamy

fotorelacja afilmik

Warsztaty ceramiczne oraz Aquazumba- 4 lipca

DSC00112

zumba042015 

 fotorelacja

VII Mistrzostwa Radzionkowa w Strzelaniu - 11 czerwca

Tradycyjne w ramach Dni Radzionkowa na kąpielisku na Księżej Górze Odbyły się Mistrzostwa Radzionkowa w strzelaniu o puchar Burmistrza Miasta. W strzelaniu wzięło udział ponad 70 zawodników. Strzelano z broni pneumatycznej oraz łuku. Była również okazja do postrzelania na symulatorze elektronicznym oraz zapoznania się replikami broni oraz sprzętm wojskowym. Po raz pierwszy aktywnie w zawodach wziął udział burmistrz Radzionkowa (jak donoszą służby wywiadu trafił nawet 3 razy z łuku do tarczy). Oczywiście nie mogło na imprezie zabraknąć smacznej wojskowej grochówki . Zawody zorganizowano przy współudziale Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "RADAR” w Radzionkowie,   Grupy Łucznictwa Tradycyjnego A2 Archery,  17 Radzionkowskiej Drużyny Piechoty Zmechanizowanej oraz ks. Krzysztofa Pyszny miłośnika i kolekcjonera broni strzeleckiej.