• header01.jpg
 • header02.jpg
 • header03.jpg
 • header04.jpg
 • header05.jpg
 • header06.jpg
 • header07.jpg
 • header08.jpg
 • header09.jpg
 • header10.jpg
 • header11.jpg
 • header12.jpg
 • header13.jpg
f MOSiR
f Maraton Miast i Gmin

Licznik odwiedzin

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Relacje z imprez

SKN siatka-kosz-noga

Przez dwa dni w radzionkowskiej hali Mosiru dziewięć drużyn rywalizowało w trzech dyscyplinach sportowych: piłce siatkowej, koszykowej i nożnej. Trzeba było wykazać się wyjątkową wszechstronnością, sprawnością oraz kondycją. W sumie każdy zespół musiał zagrać 12 meczów. Zawodnicy będąc słabsi technicznie w jakiejś dyscyplinie, nadrabiali to jednak walecznością. Po pierwszym dniu najlepszymi... czytaj dalej

 

 Zdobyte miejsca:

Drużyna Kosz Noga Siatka Kolejność
ostateczna
 KADRA BOBREK CENTRUM  7 2 1 1
 ZWS BYTOM 5 4 2 2
 UNIA KALETY 2 3 7 3
 PASIBRZUCHY 3 1 9 4
 LATAJĄCE GOWŹDZIE 1 7 6 5
 WCZORAJSI 6 5 4 6
 BOLKI  9  6  5 7-9
 LABA  4 8 8 7-9
 SYSTEM BUŁGARSKI  8  9  3  7-9

Fotorelacja dzień I
fotorelacja
Fotorelacja dzień II

Inauguracyjny mecz Sokoła

25 września odbyło się inauguracyjne spotkanie o mistrzostwo II ligi kobiet. Do Radzionkowa przyjechała drużyna z Częstochowy. Odbyła się uroczysta prezentacja zawodniczek obu drużyn. Wręczone zostały podziękowania, a wspaniały pokaz modeli latających pełen emocji przygotowali Pan Andrzej Korzenecki i Joachim Sonenbergen.
Pierwszy drugoligowy pojedynek był bardzo wyrównany i zacięty, a w tie-breku lepsze jednak okazały się Częstochowianki

Podsumowanie lata 2015

wakacje w roku 2015 już niestety się zakończyły. Afrykańskie upały zachęcały do schłodzenia się w wodzie, w związku z czym kąpielisko na Księżej Górze pękało w szwach, a atrakcji było co niemiara. Wypoczywający na basenie poza kąpielami słonecznymi i wodnymi mogli wziąć udział w: warsztatach ceramicznych, zajęciach zumby, aerobiku, warsztatach dancehall, konkursie rzeźby z piasku, kolejnych Mistrzostwach Radzionkowa w pływaniu i siatkówce plażowej, zagrać w gry planszowe i korzystać z zabaw w kuli wodnej. Ponadto można było podziwiać pokazy tańca orientalnego, straży pożarnej, posłuszeństwa i tresury psów, modeli latających, judo i ju-jitsu, a na hali sportowej odbył się turniej badmintona. 
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zawitali tak licznie w tym roku na naszym kąpielisku (ponad 45 tys. osób)

fotorelacja

Pokazy posłuszeństwa i tresury psów - 30 sierpnia

psy

Dzięki uprzejmości instruktorów oraz właścicieli sympatycznych psów ze szkoły PSIKUrS z Tarnowskich Gór odbył się w niedzielę na kąpielisku niezwykle ciekawy i dynamiczny pokaz tresury psów. Instruktorzy uczyli również jak powinny zachowywać się dzieci w przypadku ataku psa. Zainteresowanych szkoleniem psów odsyłamy na stronę www.psikurs.pl.

fotorelacja

XIV Mistrzostwa Radzionkowa w Siatkówce plażowej - 30 sierpnia

Upalne XIV Mistrzostwa Radzionkowa w Siatkówce Plażowej były pełne emocji i niespodzianek. Wśród czterech par damskich najlepsze okazały się zawodniczki na co dzień grające w młodzieżowych zespołach Aluprofu Bielsko-Biała Sonia Turant i Marcela Konowoł pokonując w finale Sylwie Lniany i Aleksandrę Nowak. Trzecie miejsce zdobyły Sylwia Warczak i Aleksandra Musioł. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się Adam Potempa i Adrian Waligóra , którzy nie przegrali w żadnym spotkaniu. Niespodzianką było dotarcie do finału pary Łukasz Plewnia i Adrian Kupka, którzy przed turniejem nastawiali się na dwa maksymalnie trzy spotkania. Dotarcie do finału kosztowało zawodników z Tarnowskich Gór wiele sił i w finale nie byli w stanie się przeciwstawić parze zwycięzców. Trzecie miejsce zajęli Rafał Mikołajczyk i Paweł Ogiołda, który zadedykował wygraną swojej córce. Tegoroczne zawody bez wątpienia stały na bardzo wysokim poziomie, a niektóre akcje trwały po kilka minut. Gratulacje dla zawodniczek i zawodników, że mimo tak trudnych warunków pogodowych zaprezentowali się wyśmienicie.

naszemiasto sfera tv 

Pokazy Modeli Latających

samoloW niedzielę 16 sierpnia na naszym kąpielisku odbyła się super interesująca wystawa oraz pokaz modeli latających Sportowego Klubu Modelarskiego z Bobrownik. Szkoda, że w tym dniu pogoda nie dopisała i trzeba było szybko "ewakuować się" przed deszczem. Ze względu na niezwykły charakter wystawy zapewne ją powtórzymy.

fotorelacja

Gry planszowe i warsztaty z tańca Dancehall

456123

Żar z nieba nie zniechęcił wypoczywających na naszym kąpielisku w niedzielne południe. Prawdopodobnie po raz pierwszy w polsce zostały przeprowadzone warsztaty z tańca dancehall w wodzie na naszym kąpielisku. Natomiast dla wszystkich, którzy chcieli spokojniej spędzić czas wolny można było zagrać w rozmaite i ciekawe gry planszowe. Dziękujemy serdeczne Szkole Tańca i Fitness "FUZJA" z Tarnowskich Gór za warsztaty taneczne, oraz Panu Tomaszowi Stchlerowskiemu i Centrum kultury Karolinka w Radzionkowie za warsztaty gier planszowych

.fotorelacja

VIII Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu

plywanie2015Rekordowa frekwencja pomimo 35 stopniowego upału, który towarzyszył uczestnikom VIII Mistrzostw Radzionkowa w Pływaniu. Do rywalizacji przystąpiło ok 70 uczestnikóww 15 kategoriach wiekowych. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

 

 fotorelacja

Żywiołowy Turniej Badmintona - 4 sierpnia

badm zywKolejny turniej badmintona w Radzionkowie miał być żywiołowy i taki też był. Zawodników jeszcze przed halą przywitała gwałtowna burza, a w środku było naprawdę gorąco. Jak się później okazało turniej stał się dwudniowym, a to za sprawą sześciogodzinnych zmagań zawodników na kortach, które zakończyły się o 1 w nocy. Za sprawą zawodnika z Francji turniejowi można też przypisać rangę międzynarodową. 30 zawodników i 5 zawodniczek rozgrywało spotkania na siedmiu kortach. W kategorii męskiej swoich sił spróbowały również dwie panie Dominika Góralczyk i Marta Wysypoł. Ta pierwsza wygrała w kategorii kobiet, natomiast Marta stanęła na trzecim miejscu. Obie zawodniczki przedzieliła na podium Ewa Lesiuk. Wśród panów po raz kolejny na najwyższym podium stanął Łukasz Urbanik pokonując w finale Dariusza Opatrzyka. Trzecie miejsce wywalczył Michał Wieczorek. W sumie w turnieju rozegrano 70 spotkań i każde z nich stało na wysokim poziomie sportowym. Cieszymy się, że mimo dużego upału tak wielu miłośników najszybszej gry rakietowej zgłosiło się do zawodów. Serdecznie zapraszamy na kolejne turnieje.

fotorelacja

Turniej Siatkówki Plażowej Mikstów - 25 lipca

Turniej został rozegrany w ramach Turnieju Trzech Miast. Wcześniej podobny turniej odbył się w Piekarach Śląskich, a ostatni zostanie rozegrany w Bobrownikach. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże. Do turnieju dopuszczono 24 drużyny (chętnych było więcej). Zawody rozegrano systemem "brazylijskim" - do dwóch przegranych pojedynków. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a pojedynki bardzo wyrównane i zacięte. W opinii  wielu w zawodach wzięła udział czołówka amatorskich drużyn ze Śląska. Pojawili się również zawodnicy spoza naszego województwa min. z Łodzi czy Płocka. Po prawie sześciu godzinnych potyczkach w upale 30 stopniowych (z krótką przerwą na deszcz, ewentualnie kąpieli w basenie) wyłoniono zwycięskie pary.
wyniki:

1. Monika Druzdowicz (Płock) - Kamil Łyczko (Rybnik)
2. Marzena Patryarcha - Bartosz Masłoń (Sosnowiec)
3. Agnieszka Ostrzołek (Skrzyszów) - Maciej Michel (Świerklany)

Odbył się również konkurs "Wbijania gwoździa", ale tym razem nie siatkarski lecz zwykłym młotniem. Najlepsza wśród pań była Agata Zjeżdżałka, a wśród panów Maciej Michel.

 afilmik  sfera tv naszemiasto

Niebawem pojawi się filmik z turnieju

saathidance1Dodatkowo w sobotę żywiołowe tańce zaprezentowała grupa Saathi Dance & Events z Tarnowskich Gór.

fotorelacja

afilmik naszemiasto

Dni Morza - konkurs rzeźby z piasku - 17 lipca

rzezba2015

Tradycyjnie z okazji radzionkowskich Dni Morza odbył się konkurs rzeźby z piasku dla dzieci. Boiska do siatkówki plażowej zamieniły się na chwilę w miejsce dla młodych artystów. Oglądać można było zamki, żółwie, samochody i wiele innych ciekawych prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a autorzy wyróżnionych prac dostali pamiątkowy dyplom ze zdjęciem pracy i swoim. Po zakończeniu konkursu na ochłodę odbyły się zajęcia aqua zumby w średnim basenie, z których skorzystało wiele dzieci oraz kilku dorosłych.

 fotorelacja  relacjatv naszemiasto  3 Gwarek